Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana

Już od połowy lutego rusza sprzedaż książki, długo oczekiwanej i ważnej, pt. "Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana." autorstwa wybitnego historyka i znawcy tematu, Roberto de Mattei.

We wstępie do książki x. dr Roman Adam Kneblewski tak napisał:

Do podjęcia wysiłku, aby właściwie - w pełnym kontekście dyskusji oraz wydarzeń - zrozumieć Sobór i odczytać jego dokumenty w ramach nienaruszalnej ciągłości tradycji Jednego, Świętego, Powszechnego i Apostolskiego Kościoła - jesteśmy dzisiaj szczególnie zobowiązani, ponieważ taka jest wielokrotnie i wyraźnie artykułowana wola Namiestnika Chrystusa, któremu wszyscy: my, katolicy winniśmy cześć i posłuszeństwo. Poza tym szacunek należny Soborowi domaga się, abyśmy przestali na jego temat powielać powierzchowne i z gruntu fałszywe wyobrażenia, a w szczególności obarczać go wypaczeniami i błędami praktyki posoborowej. Dlatego ze wszech miar polecam niniejszą publikację Roberta de Mattei, która, podobnie jak książka Ralpha Wiltgena “Ren wpada do Tybru. Historia Soboru Watykańskiego II” - stanowi najcenniejsze, najbardziej rzetelne oraz wnikliwe studium przebiegu obrad Soboru w kontekście zarówno historyczno-politycznego tła, jak i jawnych lub zakulisowych rozmów czy zdarzeń będących udziałem osób i grup bezpośrednio zaangażowanych.

Życzę przynajmniej na tyle owocnej, na ile pasjonującej lektury!

Dołączając się do tych życzeń informujemy, że każdy, kto do 15 II kupi książkę zapłaci za nią aż o 12 złotych taniej, czyli zamiast 85 zł płacimy 73 zł. Oczywiście, osoby które wspierają nasz Fundusz Wydawniczy, nie muszą dokonywać żadnej wpłaty, a książka zostanie im przesłana po 15 lutego.

Wpłat 73 zł + 17 zł koszty przesyłki dokonywać należy do 15 II br na rachunek:

Libri Selecti

ul. Powstańców 26/20
05-091 Ząbki
07 2490 0005 0000 4000 3764 7264

jako tytuł wpłaty proszę wpisać: "de Mattei"


Ostatnia modyfikacja: 2013.01.31 22:42,

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!