"Zbyt wielu" wiernych na Mszy świętej

Wodzisław

W Wodzisławiu Śląskim inauguracyjna Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odbyła się 6 maja o godz. 16:00. Wszystkich zaskoczyła wysoka frekwencja - przybyło około 150 wiernych. Okazało się to problemem, ponieważ na Mszę przygotowano zaledwie 60 mszalików.

Wodzisław Śląski, Msza trydencka

Msza św. pierwotnie miała być recytowana. W ostatniej chwili zdecydowano jednak o odśpiewaniu Gloria, które wypadło bardzo dobrze. W kolejnych Mszach świętych będą dołączane pozostałe części stałe oraz pieśni. Msza docelowo ma być śpiewana.

Organizatorzy Mszy św. kierują podziękowania przede wszystkim do księdza arcybiskupa Wiktora Skworca za skierowanie do Wodzisławia kapłana, który będzie odprawiał Mszę trydencką. Następnie dziękują ks. dr Adamowi Tonderze za dobrą wolę i serdeczność oraz przygotowanie do pierwszej dla niego Mszy w NFRR (w krótkim czasie przygotował się znakomicie) oraz ks. dziekanowi za dbałość o świątynię i stałe wzbogacanie jej wystroju, pomoc w przygotowaniach do Mszy oraz wyrozumiałość.

Wodzisław ŚląskI, Msza trydencka

Źródło: Msza Trydencka Wodzisław Śląski

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!