Wewnątrz Kościoła toczy się walka

wewnątrz Kościoła toczy się walka

„Una Sancta Catholica – wierni dla biskupa i Kościoła katolickiego w Limburgu” to tytuł listu otwartego skierowanego do wszystkich niemieckich katolików przez grupę wiernych z Limburga i Frankfurtu nad Menem. Pomysłodawcy inicjatywy domagają się medialnej uczciwości w relacjonowaniu faktów związanych z biskupem Tebartzem van Elstem oraz rzetelnej debaty na temat wewnętrznej walki, jaka toczy się w Kościele katolickim w Niemczech.

Zdaniem sygnatariuszy listu, „nie może być tak, aby cała wina zrzucana była na jedną osobę – biskupa Tebartza van Elsta – podczas gdy problemem nie są wysokie koszty budowy centrum diecezjalnego w Limburgu oraz podróż do Indii, ale konflikty i zatargi, jakie mają miejsce w niemieckim Kościele katolickim”. Odpowiedzialna za obecną sytuację w diecezji jest grupa „nastawionych na protest katolików, także wśród katolickich duchownych, których celem jest przeprowadzenie liberalnych reform w Kościele rzymskokatolickim”.

„Nie może być również tak, że kwestie dotyczące biskupa Tebartza van Elsta nagłaśnianie są – w sposób nierzetelny – przez środki masowego przekazu i podnoszone do rangi skandalu, między innymi po to, aby przeforsować planowane reformy Kościoła, które wkradają się do niego już od dawna (…) Skandal wokół biskupa limburskiego jest zatem jedynie pretekstem do kolejnych protestów skierowanych przeciwko Kościołowi” – czytamy. Jak zauważają autorzy listu, „od wielu lat krytyczna postawa wobec nauczania Kościoła prowadzi do stopniowego odwracania się od wiary”.

Grupa wiernych z Limburga i Frankfurtu nad Menem domaga się przede wszystkim uczciwości i dziennikarskiej rzetelności, ale także solidnej dyskusji teologicznej. Swój list zakończyła słowami: „Nie chcemy protestantyzmu wkradającego się w rozumowanie krytyków bp Tebartza van Elsta oraz dziekana miasta Frankfurt. Chętnie pozostaniemy Kościołem rzymskokatolickim razem z biskupem limburskim van Elstem. Chcemy z powrotem naszego biskupa”.

Źródło: kath.netza pch24.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!