Wandejskie Serce dla Wielkodusznych!

wandea

 

Od dziś w każdą środę dziękujemy publicznie losowo wybranym Osobom, które udzieliły nam wsparcia. Naszym Dobrodziejom – jako skromy wyraz wdzięczności – wysyłamy naszywki z Sercem Wandejskim (patrz fotografia). Bóg zapłać za wsparcie naszych działań. Bez nich nie wydarzałoby się dobro! Dziś w sposób szczególny dziękujemy zwłaszcza:

 

Państwu Mieczysławowi i Jolancie Przybylskim

Państwu Antoniemu i Janinie Nowackim

Pani Hannie Bodzak

Pani Annie Piejko

Pani Barbarze Pawłowskiej

Pani Annie Wachowicz

Panu Piotrowi Rybarskiemu

Panu Maciejowi Andrzejczakowi

Panu Pawłowi Cabanowi

 

 

Bóg zapłać za okazaną wielkoduszność!

 

 

 

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 stawia sobie za cel walkę o obecność Bożych zasad w Kościele, w Europie, w Polsce. Wzorem są nasi przodkowie, zwyciężający pod Wiedniem, pokonujący nie tak dawno bolszewickie hordy, heroicznie, aż po ofiarę z życia, sprzeciwiający się złu poprzez wierność Panu Bogu i Polsce.

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego realizowania tych celów.

 

Nasza walka i praca ma sens, gdy za naszymi plecami stoją błogosławiący kapłani. Dlatego najpierw Instytut Summorum Pontificum, a dziś Centrum Kultury i Tradycji wspiera finansowo tych, którzy przygotowują się do kapłaństwa w seminariach tradycyjnych. W ciągu niespełna trzech lat działalności ISP przekazaliśmy klerykom i księżom blisko 50 tys zł. Było to możliwe tylko dzięki Państwa wsparciu. Jednakże potrzeby są dużo większe niż nasze możliwości. Dlatego ufamy, że wielu z Państwa będzie chciało mieć swój konkretny wkład w przygotowanie i formację tradycyjnych księży.

 

Chcemy też, by nasze publikacje docierały do wielu osób. Pośród tych publikacji jest magazyn Tradycji Nova et Vetera. Staramy się go wydawać na wysokim poziomie, na dobrym materiale i w eleganckiej szacie graficznej. Robimy tak po to, by zadać kłam opinii, fałszywej, a gorliwie rozpowszechnianej, że to, co katolickie i polskie jest byle jakie. . Koszt wydania i kolportażu jednego numeru wynosi blisko 10 tys zlp. Część tych kosztów ponoszą Czytelnicy, do których, na ich prośbę, jest on rozsyłany. Niestety, choć ci, którzy poczuwają się do wsparcia periodyku, wyróżniają się dobrą wolą, ofiarnością i wielkodusznością, stanowią mniejszość, a ich wspaniałomyślna pomoc pozwala na pokrycie tylko niewielkiej (ok.1/4) części kosztów związanych z wydawaniem Nova et Vetera. Chcemy, traktujemy to bowiem jako nasza misję, by pismo to docierało do księży, kleryków (rozsyłamy już do ponad 130 kleryków w seminariach w Polsce), do młodzieży na uniwersytetach i we wspólnotach religijnych, a także do innych ludzi. Jednakże nie będzie to możliwe bez wsparcia ze strony tych, którzy są stałymi Czytelnikami naszego pisma.

 

 

Wydajemy też ważne dla naszej kultury książki:

 

Wkrótce ukaże się trzeci tom Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego bł abpa Antoniego Nowowiejskiego, kolejne wydanie „Mitów o Mszy Trydenckiej x. Grzegorza Śniadocha, a jesienią bardzo ważna, głośna w świecie książka prof. Roberto de Mattei „Sobór Watykański II. Nieopowiedziana historia”.

W tej chwili trwają prace translatorskie nad tą ostatnią. Za same prawa autorskie do niej musieliśmy zapłacić włoskiemu wydawnictwu kilka tysięcy euro. Przy takich obciążeniach finansowych niewiele środków pozostaje na wsparcie kleryków i księży z tradycyjnych zgromadzeń – a do takiego wsparcia jesteśmy zobowiązani.

 

Dlatego liczymy na wsparcie każdego z tych, którzy mają szlachetne serca, którym bliska jest sprawa Tradycji katolickiej i tożsamości narodu polskiego.

 

 

 

 

Prosimy gorąco o wsparcie CKiT w realizacji jego celów statutowych. Można to zrobić wpierając nasz Fundusz Wydawniczy lub po prostu wpłacając dowolną kwotę na rachunek bankowy Centrum:

 

 

Centrum Kultury i Tradycji

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

Alior Bank: 94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

jako tytuł przelewu należy wpisać, w zależności od przeznaczenia datku „cele statutowe”, „Fundusz Wydawniczy”, lub „wsparcie dla IBP”

 

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!