Tradycyjne święcenia diecezjalnego kapłana

tradycyjne święcenia

Ordynariusz diecezji Fréjus-Toulon, Dominique Rey, udzielił jednemu ze swoich seminarzystów święceń diakonatu w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Diecezjalny duchowny odebrał formację w klasztorze tradycyjnych benedyktynów.

 

Święcenia miały miejsce w opactwie w Fontgombault, formacją kleryka kierował o. Antoine Pateau OSB. W homilii wygłoszonej w trakcie pontyfikalnej Mszy świętej biskup Rey podkreślał zasadniczy związek między kapłaństwem a ofiarą eucharystyczną. To już czwarty diecezjalny seminarzysta, który dzięki wsparciu benedyktynów został przygotowany do sprawowania tradycyjnej liturgii.

 

Ze wsparcia benedyktynów z Fontgombault korzystają także duchowni z tradycyjnego zgromadzenia Misjonarzy Bożego Miłosierdzia, założonego w roku 2005. Cztery lata później liczyło ono już trzech kapłanów i 16 seminarzystów.

 

Jak stanowi motu proprio „Summorum Pontificum”, księgi liturgiczne obowiązujące w roku 1962 nigdy nie zostały odwołanie. To, że używanie tzw. Mszału trydenckiego nie zostało nigdy zakazane, Benedykt XVI podkreśli również w liście do biskupów: stary Mszał „co do zasady, był zawsze dozwolony”.


za www.pch.24.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!