"Tradycyjna Paczka dla Kleryka". Każdy może mieć udział w tradycjnej formacji przyszłych księży

tradipaczka 2015

W tym roku już po raz piaty organizujemy akcję świąteczną Tradycyjna Paczka dla Kleryka. W ubiegłych latach dzięki Państwa ofiarności i wielkoduszności rozesłaliśmy ponad 600 paczek do kleryków i księży; każda z nich zawierała od dwóch do sześciu ksiązek.Celem naszej akcji jest dostarczenie dobrej literatury, która jest bardzo ważna w formacji, przygotowującej do kapłaństwa. Nierzadko, wiemy to od obdarowanych, literatura stanowiąca zawartość Tradycyjnej Paczki pomagała znajdować racje pogłębiania swej więzi z tradycyjną liturgią i doktryną katolicką.

Dziś niektórzy spośród obdarowanych przez Państwa w pierwszej edycji kleryków są księżmi i w swoich parafiach lub innych wspólnotach sprawują Mszę św. w tradycyjnej formie.

Zapewne Państwa ofiarność w ubiegłych latach i dostarczona dzięki temu literatura miała wpływ na taki właśnie kierunek kapłańskiej drogi.W tym roku również chcemy obdarować kleryków, którzy są zainteresowani Tradycją katolicką, a tych stale przybywa, także w seminariach diecezjalnych. Ufamy, że uda się im dostarczyć kilka ważnych pozycji książkowych

Przy okazji tych Świąt do paczki dla kleryka chcemy włożyć następujące książki:Kajetan Rajski Msza po dawnemu się odprawia. Rozmowy z kapłanami.

x. Piotr Wulgaris Reforma i odnowa Brewiarza Rzymskiego w XX wieku

 

 

Michał Krajski Tradycja zanegowana (książka w przygotowaniu, ukaże się na początku 2016 roku)


Ufamy, że tak jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku, zechcą Państwo wspomóc naszą akcję. Koszt jednej paczki dla jednego kleryka, wraz z kosztami wysyłki to 80 zł. Zapewne nie wszystkich z nas będzie stać na opłacenie całego pakietu. Na pewno jednak wielu z nas może mieć częściowy choćby udział w jego skompletowaniu i wpłacić dowolną kwotę. Tak naprawdę wystarczy otwarte serce i dobra wola oraz zrozumienie, że Kościołowi potrzeba dziś nade wszystko mądrych, świętych kapłanów. Z pewnością są pośród Państwa, czytających te słowa, osoby, które mają te trzy rzeczy – otwarte serce, dobrą wolę i zrozumienie dla spraw ważnych – to właśnie od Państwa oczekujemy wsparcia.Akcję zabierania funduszy na pakiet „Tradycyjna paczka dla kleryka” prowadzimy do 7 stycznia 2016 roku.

 

Jeśli nie udałoby się uzbierać całej potrzebnej kwoty, paczki będziemy wysyłać według listy w porządku alfabetycznym. Ufamy jednak, że nie dopuszczą Państwo do tego, by któryś z kleryków został pominięty.

Wpłaty na rzecz akcji „Tradycyjna paczka dla kleryka” prosimy kierować na konto:Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683,Nr konta: 94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

lub: 75 2030 0045 1110 0000 0386 6630

jako tytuł wpłaty prosimy wpisać „tradycyjna paczka 2015”.
Bóg zapłać! Dzięki Państwa wsparciu będzie przybywać młodych księży rozmiłowanych w Tradycji Kościoła i znających jej wartość.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!