Teatralny gest Richarda kard. Marxa

kard. Muller

Kard. Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, ostro skrytykował decyzję o rezygnacji kard. Reinharda Marxa. Stwierdził, że była ona sprzeczna ze znaczeniem duchowego urzędu dla zbawienia ludu.

 

Kard. Gerhard Müller znowu nie oszczędza słów. Tym razem mocno skrytykował decyzję o rezygnacji kard. Reinharda Marxa. „Decyzja kard. Marxa podjęta została jak na scenie teatralnej a lud Boży został przemieniony w publiczność, która powinna klaskać lub wydawać z siebie okrzyki” – powiedział w wywiadzie dla „Focusa”. „To przeczy sensowi urzędu duchowego dla zbawienia ludzi” – dodał.

Przypomnijmy, że papież Franciszek nie przyjął prośby o rezygnację, ale poprosił kard. Reinharda Marxa o dalsze pełnienie posługi metropolity. „Jedyną owocną drogą jest podjęcie kryzysu, osobiście i wspólnotowo, ponieważ z kryzysu nie wychodzimy sami, ale we wspólnocie” – napisał w osobistym liście do arcybiskupa Monachium i Fryzyngi.

źródło za: kath.net

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!