Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego - polska Summa Liturgiczna!

wlkk

Szanowni Państwo, Drodzy Subskrybenci!

Cierpliwość zostaje wynagrodzona, a długie oczekiwanie dobiega kresu! Pod koniec maja rozpoczynamy wysyłkę III tomu Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego. Mimo licznych przeszkód udaje się kontynuować edycję tego jakże potrzebnego dziś dzieła bł. abp. Antoniego Nowowiejskiego. To monumentalne, traktujące o rzeczach ważnych, a pisane piękną polszczyzną dzieło, powinno trafić do każdego polskiego domu, na każdą polską plebanię i do każdej seminaryjnej biblioteki.

 

Monumentalny Wykład liturgii Kościoła katolickiego należy do najwybitniejszych dzieł arcybiskupa. Jest to „dzieło życia”, to w nim zawarł on owoc długoletnich badań i podróży. Pierwszy tom ukazał się w roku 1893 r., piąty tom nigdy nie ukończony nie zdążył się ukazać przed wybuchem wojny i został wydany dopiero w 1992 r. w Płocku.
„Wykład” jest bez wątpienia największym dziełem poświęconym liturgii rzymskiej w języku polskim, jest to magna carta polskiej liturgiki. To wspaniale ilustrowane dzieło zawiera ogromną ilość rysunków, szkiców i zdjęć oraz bardzo wiele materiału historycznego i archeologicznego. Autor dokładnie opisuje i ilustruje niemalże każdy element liturgii, omawia architekturę sakralną, paramenty, ceremonie i obrzędy liturgii i nabożeństw Kościoła Rzymskiego.

To źródłowe dzieło, nawet jeśli pominie się walor merytoryczny, jakże aktualny w dobie ożywienia zainteresowania liturgią, jest także skarbnicą wiedzy z dziedziny kultury. Staranne opracowanie edytorskie tego reprintu sprawia, że staje się ozdobą każdej szanującej się biblioteki.Tom I składa się z dwóch woluminów i zawiera opracowanie dotyczące architektury sakralnej w ujęciu historycznym, informacje o tym, jak wyglądały kościoły w średniowieczu, dlaczego do świątyń wstawiono ławki i balaski, jakie wymogi powinien spełniać konfesjonał, jaka jest historia i symbolika dzwonów.

Cena 107 zlpTom II zawiera informacje o paramentach i naczyniach liturgicznych, o ich znaczeniu, symbolice i historii, a także o znaczeniu, historii i symbolice szat liturgicznych.

Cena 50 zlp

.

Tom III WLKK zawiera między innymi wiadomości na temat śpiewu i muzyki liturgicznej wraz z rysem historycznym i omówieniem kryteriów jakie zarówno śpiew i muzyka muszą spełniać, by mogły stanowić integralną część liturgii, Znajdziemy tu tez omówienie języków liturgicznych poszczególnych obrządków Kościoła katolickiego, z omówieniem roli języka, a także uzasadnieniem, dlaczego nie powinno się w liturgii stosować języków narodowych. Tom zawiera również wstępne wiadomości na temat brewiarza i innych modlitw liturgicznych.Cena 89 zlp; w przypadku zakupu jednocześnie wszystkich tomów, cena za tom III wynosi 75 zlpWszystkie dostępne dotąd tomy reprintu można zamawiać tutaj:

www.libriselecti.plDo ceny należy doliczyć koszt wysyłki – 25 zlp.Zachęcamy i zapraszamy! 

 

Wpłaty należy kierować na rachunek:

Libri Selecti
ul. Powstańców 26/20
05-091 Ząbki

07 2490 0005 0000 4000 3764 7264

 

W tytule wpłaty należy wpisać odpowiednio: „subskrypcja”, subskrypcja nowa”, "pojedyńczy"

Informacje: sekretariat@wieden1683.pl

 

Abp Antoni J. Nowowiejski Wykład Liturgii Koscioła Katolickiego, t. III, ss 521, Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683, 2012, ISBN 978–83-935242-0-4

 

Patronat medialny: Christianitas, Polonia Christiana, rebelya.pl

mg

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!