Sobór Watykański II. Nieopowiedziana historia.

okładka

Roberto de Mattei. Sobór Watykański II. Nieopowiedziana historia. To będzie twoja książka! Już za kilka miesięcy nakładem Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 ukaże się głośna i poruszająca książka!

Mimo proklamowanej Wiosny Kościoła, mimo ogłaszania, że po Soborze Watykańskim II nadeszły Nowe Zielone Święta – trudno nie dostrzegać groźnych burz i wichrów, które targają dziś nawą Kościoła. Wywołują one coraz żywszą i coraz bardziej odważną i rzeczową debatę o tym, co naprawdę wydarzyło się na Soborze Watykańskim II, jaki miało przebieg to wielkie zgromadzenie kardynałów i biskupów oraz jakie siły decydowały o ostatecznym kształcie dokumentów Soboru.

Pośród głosów tej debaty spokojnie i zdecydowanie, ponad  sporami, wybrzmiewa również głos Ojca św. o konieczności odczytywania ostatniego Soboru w ciągłości z Tradycją Kościoła. Czy jest to wykonalne?

Ta książka, oparta na dokumentach, wspomnieniach, pamiętnikach uczestników tamtych dni odsłaniająca kulisy soborowych obrad, konflikty teologiczne i nieformalne działania grup, w jakie łączyli się ojcowie soborowi i osławieni periti — doradcy — daje jasną odpowiedź na to pytanie.

Czytaj dalej

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!