Rocznica zwycięskiej bitwy pod Lepanto. Ponad milion osób oplotło Polskę Różańcem

różaniec

To nie akcja religijna, to duchowe poruszenie Narodu polskiego. W rocznicę bitwy pod Lepanto. Przypomnijmy:

Pomimo słabości liczebnej i bardzo niekorzystnego początku walk, sytuacja w końcu odwróciła się na korzyść strony katolickiej, a stało się to dzięki spektakularnej interwencji Matki Bożej, która pojawiła się na niebie, wzbudzając popłoch wśród muzułmanów.


W tej samej chwili św. Pius V miał cudowną wizję: przerwawszy pracę z jednym ze swoich pomocników, skierował się do okna i patrząc w niebo, ogłosił pomyślne zakończenie bitwy.

Dwa tygodnie później dotarła do Rzymu wieść o zwycięstwie, jeszcze jeden dowód na skuteczność modlitwy różańcowej. W rzeczywistości bowiem tego samego dnia, w którym miała miejsce bitwa, bractwa różańcowe w Rzymie organizowały procesje i modlitwy publiczne o sukces wojsk katolickich.

 

Cała Polska została opleciona dziś żywym różańcem. Ponad milion Polaków wzięło udział w ogólnopolskiej inicjatywie „Różaniec do Granic”, by modlić się o nawrócenie i jedność w narodzie oraz o pokój dla Polski i całego świata. a modlitwa rozpoczęła się o godz. 10.30 w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach kraju. Najpierw uczestnicy Różańca wysłuchali katechez. Następnie w kościołach odprawione zostały Msze św.

W Zakopanem w kościele pw. Świętego Krzyża Eucharystii przewodniczył ks. abp Marek Jędraszewski. W homilii metropolita krakowski mówił o potrzebie odnowy nie tylko w nas samych, ale i w naszej Ojczyźnie, Europie oraz świecie.

Aby Polska była Polską w swoich duszach i sercach, wierna swojej Królowej. Aby Polska zrozumiała też swój czas, swój kairos, tę konieczną jedność, która musi być pośród wszystkich w poczuciu odpowiedzialności za losy dalsze naszego narodu i państwa wiedząc, że nie ostoimy się i nie zbudujemy trwałych fundamentów ładu narodowego i państwowego, jeśli one nie będą budowane na chrześcijańskich wartościach – wskazywał ks. abp. Marek Jędraszewski.

Po Mszach św. i adoracji Najświętszego Sakramentu wierni udali się do specjalnych „stref modlitwy” rozmieszczonych co kilkaset metrów wzdłuż całej granicy Polski. Do wspólnej modlitwy przyłączyły się także porty lotnicze. Tam modlitwa różańcowa prowadzona była w lotniskowych kaplicach.

Do modlitwy przyłączyli się także wierni w kilkudziesięciu miejscach na świecie, między innymi w Paryżu, Londynie, Dublinie, Amsterdamie, Neapolu, w Nowej Zelandii oraz w Japonii.Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!