Rekolekcje dla rodzin i narzeczonych. Czas powierzania życia Matce Bożej Bolesnej

Rekolekcje Rodzinne

 

Jeżeli coś się mogło na rekolekcjach nie podobać, to chyba tylko to, że trwały one zbyt krótko. Ale nie sposób chyba wygospodarować tyle czasu, żeby można było nasycić się treścią, jaką przesiąknięte były rekolekcyjne dni w Świętej Wodzie koło Białegostoku.

Codzienna Msza święta, nabożeństwa poranne i wieczorne oraz konferencje i wspólne rozmowy okazały się tym, czego narzeczeni, małżeństwa i rodziny od dawna potrzebowały. Przyjechali na rekolekcje z różnych stron Polski: z diecezji warszawskiej, warszawsko-praskiej, lubelskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej i białostockiej, po to, by przez te kilka dni zatrzymać się nad swoim małżeństwem, nad samym sobą.

Rewelacyjne konferencje prowadzone przez ks. Grzegorza Śniadocha IBP dały wszystkim wiele do myślenia. Dotyczyły one roli małżeństwa, roli ojca w rodzinie katolickiej, katolickiego życia rodzinnego oraz katolickiego wychowania dzieci. Na pewno dziś, w świecie pogańskim, życie katolickie stawia specjalne wymagania – na nie właśnie zwracał uwagę rekolekcjonista. Dzięki czytelnemu, jasnemu przekazowi, niejeden uczestnik rekolekcji mógł poddać rewizji swoje dotychczasowe postawy i postanowić stosowne zmiany. Każdego dnia uczestnicy rekolekcji powierzali swe rodziny i swoją drogę życia Matce Bożej Bolesnej, która króluje w sanktuarium w Świętej Wodzie.

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie, że małżeństwa żyjące w zgodzie z tradycją katolicką, mogłyby nie mieć własnego duszpasterstwa i formacji, stąd Centrum Kultury i Tradycji zamierza zorganizować, z pomocą kapłanów i wiernych, formację dla małżeństw i rodzin opartą o liturgię trydencką i tradycyjne nauczanie kościoła w kwestii rodziny i wszystkiego, co się z rodzinami wiąże. Kolejnym krokiem będą rekolekcje wakacyjne dla małżeństw, o których wkrótce poinformujemy.

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!