Raymond kard. Burke: Odpowiedzią ufna modlitwa

Burke

Kardynał Raymond Burke wzywa wiernych katolików do „szturmu niebo” modlitwą różańcową. Sam co miesiąc będzie celebrował Msze Świętą i modlitwę różańcową w intencji wyprowadzenia Kościoła z obecnego kryzysu i zamieszania. Jest to oddolna inicjatywa świeckiej organizacji katolickiej zaniepokojonej zmianami kulturowymi i prawnymi w zakresie moralności i ochrony życia.


Inicjatywa została zapoczątkowana przez świecką organizację działającą w Stanach Zjednoczonych „Katolicką Akcję dla Wiary i Rodziny”. Umieściła ona na swojej stronie internetowej informacje dotyczące swojego pomysłu oraz formularz umożliwiający zapisanie się do grupy, której członkowie będą się modlić na różańcu, w każdy pierwszy dzień miesiąca, w intencji zakończenia kryzysu w Kościele.


Jako katolicy dostrzegamy kryzys kultury. Przegraliśmy bitwę przeciwko małżeństwom jednopłciowym, widzimy Planned Parenthood, która zabija dzieci, handluje ich organami i brak jakichkolwiek działań, aby ich zatrzymać, a eutanazja jest wprowadzana tylnymi drzwiami - powiedział Thomas McKenna rzecznik prasowy „Katolickiej Akcji dla Wiary i Rodziny”.


W czasie spotkań z Kardynałem Burke katolicy z całego świata dzielą się swoimi wątpliwościami i zniechęceniem wobec obecnego zamieszania w Kościele. Odpowiedzią kardynała Burke zawsze jest ufna modlitwa w intencji całego Kościoła.


Zainspirowani licznymi wypowiedziami kardynła Burke katolicy z „Akcji dla Wiary i Rodziny” za pomocą strony internetowej wzywają „Rycerzy Różańca” do „szturmowania” nieba Różańcem Świętym w każdy pierwszy dzień miesiąca.


Do poniedziałku, poprzez stronę internetową, podjęcie wyzwania modlitwy za Kościół zadeklarowało 15 000 katolików.


Dla podejmujących ofiarę modlitwy zostały zaproponowane następujące intencję:

1. Za naszą Matkę – Kościół Święty, aby Duch święty prowadził papież.

2. Za biskupów i całe duchowieństwo o świętość życia i aby byli wiernymi pasterzami, obrońcami Boga i pokazywali Światło Prawdy.

3. Aby wszelki zamęt został rozwiany z serc i umysłów wszystkich ludzi oraz by byli oświeceni światłem Prawdy.


W pierwszy dzień miesiąca kardynał Burke będzie odprawiał Msze Świętą w intencjach wyżej podanych, a także szczegółowych intencjach „Rycerzy Różańca”, którzy będą się modlili w tym czasie.


Jak powiedział T. McKenna w ten sposób nasze modlitwy będą miały znacznie większą siłę.

 Za.pch24.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!