Pismo, które pomaga odkrywać Tradycję

Messa

To i podobne zdjęcia ukażą się w najnowszym, 11 numerze Nova et Vetera, który będzie rozsyłany do naszych Darczyńców i Prenumeratorów w pierwszej połowie stycznia 2012 roku. Jak zwykle, sporo w nim materiałów o ruchu tradycyjnym w Polsce, krótki reportaż z życia tradycyjnej parafii w Kanadzie, propozycje tradycyjnych spotkań na najbliższe tygodnie, a także ukazanie piękna codzienności, gdy jest ona regulowana tradycyjnymi zasadami, wyrazanymi choćby w zapomnianych obyczajach. Jest też sporo o tym, że Msza trydencka to Msza na te właśnie czasy, i że ruch Tradycji jest przyszłością Kościoła.

 

Nasz magazyn Nova et Vetera ukazuje się od 2009 roku. Zawsze mamy ogromne poczucie wdzięczności wobec tych, którzy sięgają po NeV. Z wieloma naszymi Czytelnikami zaprzyjaźniliśmy się przez te lata, od wielu sporo się nauczyliśmy. Dzięki listom, telefonom i osobistym spotkaniom wiemy, że każdy kolejny numer jest oczekiwany z niecierpliwością. Dowiadujemy się, i jest to źródło satysfakcji dla nas, że pismo pomaga w rozumieniu konieczności upowszechniania tradycyjnych form przezywania wiary, na co tak wielki nacisk kładzie Ojciec św. Benedykt XVI. Nasze pismo jest ważne dla kleryków, którzy ochoczo je prenumerują i zawsze z niecierpliwością oczekują na kolejne wydania. Ważne jest dla wielu wiernych, którzy przez nie po raz pierwszy zetknęli się z klasyczna liturgia rzymska, a teraz mogą poznawać jej znaczenie i bogactwo, a także ważną rolę, jaką zaczyna ona odgrywać we współczesnym Kościele. Poruszaliśmy w przeciągu trzech lat sprawy ważne, przedstawialiśmy trud i starania wielu osób, które zabiegają o obecność Tradycji w swoich środowiskach, w Kościele lokalnym, zamieszczaliśmy rozmowy z księżmi, dla których Msza trydencka jest istotną w ich kapłaństwie. Tutaj przypominamy spisy trasci poszczególnych numerów NeV

Pismo jest wysyłane do każdej osoby, która o to poprosi. My z kolei, wysyłając pismo, prosimy o skromny datek na rzecz Centrum Kultury i Tradycji, choćby taki, który pokryłby koszty druku i wysyłki 1 egz. Wielu naszych Czytelników reaguje na naszą prośbę ze zrozumieniem, składając datek nie tylko za swój egzemplarz, ale także finansując druk i rozpowszechnianie jeszcze jednego, dwóch, czasem więcej egzemplarzy. Dzięki takim Dobroczyńcom pismo spełnia swoją misję.

Dbając o to, by ta misja nie była zaburzona, by pismo docierało do parafii, seminariów na wyższe uczelnie, by za jego pomocą pozyskiwać nowe osoby dla Tradycji, musimy od czasu do czasu, z bólem, skreślić z listy prenumeratorów osoby, które kiedyś wyraziły chęć otrzymywania Nova et Vetera, a przy kolejnych czterech wysyłkach nie wsparły jego edycji. Dokonujemy tych skreśleń, jak zaznaczyliśmy, z bólem; wiemy jednak, że nie stać nas na pokrywanie wysokich kosztów wysyłki (sam znaczek pocztowy kosztuje 2,90zł) do tych osób, które z różnych powodów nie wspomagają naszej akcji. Tym bardziej, że poza rozpowszechnianiem NeV, wsparcia finansowego oczekują inne nasze przedsięwzięcia: edytorskie (koszty translatorskie, redakcyjne, drukarskie), formacyjne (konferencje, wykłady, rekolekcje) i charytatywne (wsparcie dla tradycyjnego duchowieństwa). Mamy także nadzieję, że w pierwszych tygodniach nowego roku uda się uruchomić regularny kanał telewizyjny.

Liczymy na zrozumienie tych, którzy nie otrzymają nowego, jedenastego numeru NeV. Dziękujemy, że choć przez jakiś czas mogliśmy być razem. Liczymy wciąż na wsparcie modlitewne, a może także, gdy przyjdzie odpowiedni czas – na wsparcie finansowe. Osoba, która nas wesprze, automatycznie powróci na listę prenumeratorów i znowu będzie otrzymywać Nova et Vetera.

 

Dla tych, którzy chcieliby wesprzeć wydawanie i rozpowszechnianie magazynu Nova et Vetera przypominamy numer rachunku bankowego:

 

 

Centrum Kultury i Tradycji
94 2490 0005 0000 4520 5605 1426 z dopiskiem: cele statutowe

 

Życzymy owocnego przeżycia ostatnich chwil adwentu!

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!