Od Twojej pomocy wiele zalezy...

Potrzebna pomoc

 

Szanowni Państwo,

 

dziękujemy za wsparcie, którego udzielają Państwo Centrum Kultury i Tradycji. Bez Państwa pomocy niemożliwa byłaby realizacja dobrych przedsięwzięć.

 

Możemy się poszczycić wydaniem w tym stosunkowo niewielkim czasie ponad 6 tys egzemplarzy czasopisma Nova et Vetera, (wcześniej, jako ISP, wydaliśmy ponad 20 tys. egzemplarzy) Naszym wkładem w polska kulturę katolicką jest też edycja reprintu monumentalnego dzieła bł. arcybiskupa Antoniego J. Nowowiejskiego – Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego. Do tej pory wydaliśmy trzy z siedmiu tomów, w czterech pokaźnych rozmiarów woluminach. Jest to pierwsze po wojnie opracowanie tego ważnego nie tylko dla kultury katolickiej, lecz także dla całej kultury polskiej dzieła.

 

Staramy się, by było one obecne w seminaryjnych bibliotekach, a także by było czytane przez kleryków i księży. Dlatego, dzięki wielkoduszności naszych Dobroczyńców rozesłaliśmy pierwsze tomy tego dzieła do 78 kleryków i do wszystkich bibliotek seminaryjnych w kraju. Do naszych paczek wysyłanych do seminariów dołączamy też inne książki, które wydalismy jeszcze jako ISP: książeczkę ceremoniarza papieskiego mons. Guido Mariniego Sługa Liturgii i popularną rozprawę na temat mitów o Mszy trydenckiej, pt. Msza św. trydencka „Msza św. trydencka. Mity i prawda” autorstwa x. Grzegorza Śniadocha IBP (obecnie nakład wyczerpany, przygotowujemy II wydanie) Dzięki Państwa wsparciu, do kleryków, księży i bibliotek seminaryjnych trafiły książki i publikacje o łącznej wartości blisko 24 000 zł.

 

Obecnie przygotowujemy do wydania kolejną, bardzo ważną książkę, autorstwa prof. Roberto Barona de Mattei, pt. Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana. To dzieło wybitnego włoskiego historyka spotkało się z żywą, życzliwą reakcją Stolicy Apostolskiej i znaczących teologów. Tezy zawarte w książce stały się jednym z głównych punktów odniesienia w toczącej się obecnie debacie o Soborze Watykańskim II.

 

Sam Autor, prof. Roberto de Mattei, kawaler Orderu św. Grzegorza Wielkiego, który został mu przyznany przez Stolicę Apostolską za wybitne zasługi dla Kościoła, cieszy się z faktu polskiej edycji książki. Ma nadzieję, że Polscy czytelnicy, pogłębiając swa wiedzę na temat najnowszej historii Kościoła, wezmą udział w jego odnowie przez powrót do Tradycji,

 

Od października otwieramy, wspólnie z Duszpasterstwem Wiernych Tradycji Łacińskiej w Archidiecezji Warszawskiej Akademię Tradycja i Przyszłość, w której będzie można przyswoić sobie podstawy łacińskiej i polskiej formacji intelektualnej.

Otwierając Akademię chcemy mieć swój skromy udział w formowaniu wiernych, którzy będą dobrze zakorzenieni w swej katolickiej kulturze, uformowani przez jej tradycję liturgiczną, duchową i intelektualną, a dzięki temu będą gotowi, również od strony intelektualnej, do odważnej apologii Ewangelii, katolickiego sposobu patrzenia na rzeczywistość i katolickiej moralności we współczesnym świecie.

 

Na te działania potrzebne są środki. Dziękujemy tym, którzy nas wspierają. Owoc Państwa wielkoduszności jest w całości przeznaczany na cele statutowe.

Oto struktura naszych wydatków:

 

od 7 marca 2012 (dzień założenia konta) do 30 lipca br, na nasze konto wpłynęło, z tytułu darowizn i opłat za książki, łącznie 39 033 zł.

 

oto jak zostały wydane:

 

  • na druk Nova et Vetera, obrzędów wielkiego tygodnia i opłaty związane z wykupem praw autorskich wydawanych książek: - 16 800 zł

  • na wysyłkę Nova et Vetera i innych materiałów: - 4711

  • na funkcjonowanie biura (telefony, papier, tusz do drukarek, koperty, internet, opłaty biura księgowego) – 3 984

  • wsparcie dla księży i kleryków Tradycji (bilety lotnicze, bezpośrednia pomoc w opłatach) – 6 474

  • zorganizowanie III Konferencji „Zwróćmy się ku Panu” - wynajem sali, poczęstunek dla gości, druk materiałów, honoraria dla Prelegentów – 3785;

  • usługi zewnętrzne (wykup domeny, opłata za stronę www, usługi graficzne) – 2750;

 

 

Wciąż jeszcze przed nami zapłata kolejnych rat za druk III tomu Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego abpa Antoniego Nowowiejskiego, a także opłaty za nabycie praw autorskich do przygotowywanych publikacji – łącznie 30 tys zł.

Wkrótce planujemy tez wydać kolejny, dziesiąty już numer magazynu Nova et Vetera – tym razem o Kościele Walczącym. Czekają nas zatem kolejne niemałe wydatki. Potrzebna jest mobilizacja nas wszystkich i zrozumienie, że dobro nie buduje się wysiłkiem i ofiarnością pojedynczej osoby. Jego obecność w życiu Ojczyzny i Kościoła zależy od każdego z nas, od naszej ofiarności i wielkoduszności. Jeśli każdy z Państwa poczuje się zobowiązany do niewielkiej choćby ofiary, nasze dzieło będzie się rozwijać, a dobro rozprzestrzeniać się i niedługo nieodwołalnie do nas powróci.

 

Za dotychczasowe wsparcie naszych prac dziękujemy dziś szczególnie:

 

Pani Teresie Świątek

Panu Sławomirowi Cenckiewiczowi

Państwu Antoniemu i Janinie Nowackim

Panu Tomaszowi Lewandowiczowi

Panu Marcinowi Weremczukowi

Panu Ryszardowi Tomaszewskiemu

Panu Janowi Waszkiewiczowi

Pani Teresie Małek

Pani Karolinie Janczak

Panu Walentynowi Indykowi

 

 

Bóg zapłać! Przypominamy, że za naszych Dobroczyńców są odprawiane w miesiącu dwie Msze św. w tradycyjnym rycie rzymskim.

Poza tym, uczestniczą w dziele przywracania Tradycji Kościoła i tym samym przyczyniają się do odnowy Kościoła, uzdrowienia życia społecznego, a także gromadzą zasługi, które Pan Bóg wynagradza tak w życiu doczesnym, jak i wiecznym.

 

Tym, którzy chcą okazać swoją wielkoduszność, mieć udział w Mszach św. sprawowanych przez kapłana Instytutu Dobrego Pasterza, prosimy o wsparcie:

 

Centrum Kultury i Tradycji

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

94 2490 0005 0000 4520 5605 1426Jako tytuł wpłaty proszę wpisać „cele statutowe”

 

Prosimy też o przekazywanie tej prośby Państwa znajomym, przyjaciołom, rodzinie.

 

Bóg zapłać za każdą ofiarę i akt wielkoduszności

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!