Nova et Vetera rozwija się dzieki ludziom dobrej woli!

baner wsparcie

 

Jednym złównych naszych działań jest wydawanie magazynu Tradycji Katolickiej „Nova et Vetera”.

Nova et Vetera – magazyn poświęcony Tradycji katolickiej, jest niewielkim, ale elegancko wydawanym pismem, w którym informujemy o wydarzeniach z życia Tradycji w Polsce i na świecie, publikujemy wypowiedzi Ojca św., kardynałów i biskupów na temat liturgii trydenckiej, jej piękna i potrzeby obecności we współczesnym świecie. Dziś nawet Papież i przedstawiciele Kurii rzymskiej mówią o współczesnym kryzysie Kościoła i wskazują drogi wyjścia – o tym także piszemy i przypominamy. Ukazujemy też blask polskiego dziedzictwa narodowego i budzimy dumę z przynależności do narodu polskiego! Nasz magazyn bezpłatnie rozprowadzany jest wśród kleryków w polskich seminariach, trafia na uniwersytety, na plebanie, a także do wiernych w parafiach. Jego egzemplarze wysyłane są do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, do Brazylii i Chile, a także do Austrii, Włoch, Francji, Niemiec, na Litwę, na Ukrainę, do Czech i Słowacji. Do tej pory rozprowadziliśmy blisko 30 tys egzemplarzy Nova et Vetera. Wiadomo nam, że wiele osób dzięki niemu dowiedziało się o Tradycji Kościoła, mogło spojrzeć na nią bez w wolności od zafałszowań i kłamstw, w mroku których zwykle się o niej mówi. W październiku ma ukazać się 10 numer pisma, poświęcony tym razem Kościołowi Walczącemu.

 

Koszt przygotowania do druku, samego druku, a potem wysyłki jednego numeru pisma to ok. 9000 zł. Zwykle prosimy naszych prenumeratorów o wsparcie edycji pisma. Jesteśmy wdzięczni tym, spośród naszych odbiorców, którzy rozumieją, że wydawanie Nova et Vetera związane jest z niemałymi kosztami i dlatego wspierają je. Nader często bywa jednak, że wsparcie owo nie tylko nie pokrywa kosztów związanych z wydaniem numeru, ale jest też wysoce niewystarczające, by pokryć ich większą część.

 

Dlatego zwracamy się do każdego z ludzi, którym bliskie są sprawy Tradycji katolickiej i dziedzictwa narodowego z serdecznym apelem o wsparcie edycji magazynu „Nova et Vetera”. Bez tego wsparcia nie poradzimy sobie i będziemy musieli ograniczyć zasięg naszego pisma – przestaniemy rozsyłać je do seminariów, do parafii, do Polonii w innych krajach. Z pewnością ucierpi na tym sprawa rozwoju Tradycji, której, w naszym skromnym zakresie, służymy.

 

Za pomoc w materialnym wsparciu tej służby dziękujemy w tym tygodniu następującym osobom:

 

Pani Emilii Pałędze

Pani Jadwidze Arendt-Myśleckiej

Panu Krzysztofowi Barańskiemu

Panu Jakubowi Hamrolowi

Panu Maciejowi Walaszczykowi

Panu Jarosławowi Sylwistemu

Panu Adamowi Chmieleckiemu

Panu Przemysławowi Maślanie

Panu Szymonowi Jamro

Panu Pawłowi Pojawie

 

Z serca składamy Bóg zapłać!. Przpominamy, że każdy nasz Dobroczyńca otrzymuje magazyn Nova et Vetera, a przede wszystkim księżą z IBP odprawiają dwa razy w miesiącu Msze św. za Darczyńców Centrum Kultury i Tradycji.

 

Pamiętajmy, że nawet drobna kwota jest dla CkiT dużą pomocą. Wystarczy nawet 90 groszy dziennie od każdego, komu bliska jest Tradycja, a moglibysmy nie tylko zabezpieczyć finansowo naszą dotychczasową działalność, ale wspomagać też inne dzieła i inicjatywy, o których wkrótce.

 

Tym, którzy okażą zrozumienie dla spraw ważnych i zechcą je wesprzeć, podajemy nr rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty:

 

 

Centrum Kultury i Tradycji

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

Alior Bank: 94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

jako tytuł przelewu należy wpisać, w zależności od przeznaczenia datku „cele statutowe” lub „magazyn NeV”.Bóg zapłać!

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!