Mamy Papieża! Czas na reformę Kościoła

nowy papież

Za zaprzyjaźnionym portalem, pch24, podajemy komentarz, jakiego na gorąco udzielił prof. Roberto de Mattei, autor wydanej przez nasze Centrum książki Sobór Watykański II. Historia dotąd nieopowiedziana.

 

Jakie nadzieje należy wiązać z nowym pontyfikatem? Mam nadzieję, że dokona się prawdziwa reforma Kościoła. W dobie humanizmu i renesansu Kościół przeżywał, tak jak obecnie, liczne problemy. Doszło wówczas do fałszywej reformy, czyli protestanckiej pseudoreformacji, ale w tym samym czasie byli papieże pokroju Hadriana VI, którzy nawoływali do autentycznego zreformowania Kościoła. Mam nadzieję, że nowy papież będzie rzecznikiem reformy moralno-religijnej, w znaczeniu powrotu do tradycji i moralności Kościoła a także do spójności doktryny kościelnej. Reforma taka nie oznacza więc żadnej zmiany nauczania czy moralności, wręcz przeciwnie – prawdziwa reforma oznacza zastosowanie tradycyjnych zasad w dziedzinie wiary i moralności.

za: www.pch24.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!