Kolejni polscy kapłani w Instytucie Dobrego Pasterza

27 czerwca, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w kościele p.w. Św. Eligiusza w Bordeaux, J.E. Giuseppe Sciacca, biskup tytularny Fundi, pełniący funkcję sekretarza pomocniczego Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej wyświęcił na prezbiterów trzech diakonów z Instytutu Dobrego Pasterza: Francuza Gregorego Lutz-Wiest i dwóch Polaków – Mateusza Markiewicza i Karola Załęskiego.

W niedzielę 6 lipca w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu x. Mateusz odprawił Mszę Zanim wstąpił do seminarium Instytutu Dobrego Pasterza przez lata był ministrantem służącym na przedsoborowej liturgii we wrocławskim duszpasterstwie. Na Mszy prymicyjnej jako diakon posługiwał ks. Jarosław Powąska, zaś funkcję subdiakona spełniał ks. Michał Kaczmarczyk. Kazanie wygłosił ks. Leszek Królikowski - wicerektor międzynarodowego seminarium Instytutu Dobrego Pasterza w Courtalain we Francji.

Po Mszy św. neoprezbiter udzielił indywidualnego, prymicyjnego błogosławieństwa wiernym. Nie wiadomo jeszcze gdzie ks. Mateusz będzie posługiwał. Najprawdopodobniej zostanie wysłany do pracy za granicę, do Francji. Wciąż mamy nadzieję, że najpóźniej za kilka lat okoliczności będą na tyle sprzyjające, że będzie mógł podjąć kapłańskie obowiązki w Polsce.

Za granicą pozostanie również x. Karol Załęski

na podst: sanctus/ unacum.pl

mg

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!