Już w najbliższą sobotę - kolejny semestr Akademii Tradycja i Przyszłość w Poznaniu. Zapraszamy!

Albert Wielki

15 listopada, we wspomnienie św. Alberta Wielkiego OP, nauczyciela św. Tomasza z Akwinu, rusza w poznaniu II semestr Akademii Tradycja i Przyszłość. Do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy zarówno dotychczasowych słuchaczy, jak też i tych, którzy od tego semestru chcieliby rozpocząć naukę w Akademii. Zajęcia, rozpoczynają się, jak zwykle, o godz.10.00 i potrwają do godziny 15.00

Oto harmonogram zajęć:

 

 

15 XI - Arkadiusz Robaczewski, Antropologia Filozoficzna

Antropologia filozoficzna a inne nauki o człowieku. Człowiek jako osoba. Poznanie ludzkie – warunki jego prawdziwości. Odpowiedzialność i wolność człowieka człowiek wobec dobra, zła i celu ostatecznego.

22 XI - Sławomir Skiba, v-ce prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, red. naczelny Polonia Christiana - Prakseologia cywilizacyjna:

Źródła kryzysu cywilizacji zachodniej i jego przejawy w Polsce. Rewolucja kulturalno - cywilizacyjna i jej narzędzia: media, sztuka, edukacja. Jaka moralność w działalności publicznej? Rehabilitacja cnót – warunek skuteczności w walce cywilizacyjnej Liturgia – źródło siły, by iść pod prąd. Rola katolików w walce cywilizacyjnej.

 

 

13 XII - Bogna Białecka Seksualizacja dzieci i cyberprzemoc

"Rozmowy z dziećmi o płciowości. Recepta dla współczesnych rodziców" Ideologia gender. Jej istota i sposoby oddziaływania. To się dzieje: seksualizacja dzieci. Czy wystarczy dobry przykład rodziców, by ustrzec dzieci przed pułapką seksualizacji? Wyjątkowe zadania współczesnego rodzica w zalewie agresywnej ideologii "lewicy seksualnej".
Cyberprzemoc – problem powszechny. Jak uchronić swoje dzieci przed cyberprzemocą?

10 I 2015 - Dariusz Zalewski - Pedagogika Klasyczna

Pedagogika klasyczna a współczesne pedagogiki. Źródła kryzysu wychowania. Bez cnót nie ma wychowania. Cztery cnoty kardynalne – spoiwo cywilizacyjne. Wychowanie a nauczanie. Jak pracować nad charakterem? Jak radzić sobie z trudnościami wychowawczymi?

 

24 I 2015 - Media: pośrednik czy źródło wiedzy o rzeczywistości?

Media – pośrednik w rozpoznawaniu rzeczywistości, czy krzywe zwierciadło? Jak bronić się przed manipulacją, fragmentacją, iluzją, destrukcją medialną? Kto steruje przekazem medialnym? Kto finansuje destrukcyjne programy? Wykorzystanie Internetu w walce cywilizacyjnej;

 

14 II 2015 - Polityka współczesna. Polityczna, cywilizacyjna i moralna diagnoza stanu polskiej sceny politycznej. Współczesna demokracja a potencjał realizacji dobra wspólnego. Warunki przywrócenia polityce polskiej ukierunkowania na realizację zasad chrześcijańskich w służbie Narodu Polskiego.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Zapisy:

Telefonicznie: +48 601 31 33 75

Przez pocztę elektroniczną: sekretariat@wieden1683.pl

Pod powyższym numeram i adresem można uzyskać dodatkowe informacje.

 

Odpłatność:

Odpłatność – I semestr – 140 zł/70 zł/30zł/; (pierwsza osoba z rodziny płaci 140 zł, druga 70 zł, kolejne – 30 zł);

Udział w poszczególnych wykładach, bez zapisywania się Akademię – 40 zł.

Opłatę semestralną należy wpłacić na konto:

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683

Ul. Cyprysowa 25/23

20-224 Lublin

 

nr rachunku: 75 2030 0045 1110 0000 0386 6630

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!