Jubileusz FSSP. Życzenia i błogosławieństwo papieskie

FSSP

Ojciec święty Franciszek udzielił błogosławieństwa Bractwu Kapłańskiemu Świętego Piotra z okazji 25. rocznicy jego powstania. Papież podkreślił rolę tradycyjnej liturgii i zachęcił wiernych i kapłanów przywiązanych do tzw. mszy trydenckiej by aktywnie uczestniczyli w życiu Kościoła.


Z okazji jubileuszu papież wysłał list do ojca Vincenta Ribetona, przełożonego dystryktu Francuskiego Bractwa. Napisał w nim m.in., że „Celebrowanie Świętych Misteriów w nadzwyczajnej formie, w wierności żywej tradycji Kościoła, przyczynia się do lepszego zrozumienia i wdrożenia postanowień Soboru Watykańskiego II”. Ojciec święty podziękował Bractwu Kapłańskiemu Świętego Piotra za ćwierć wieku pracy w komunii cum Petro et sub Petro.


Papież przypomniał, ze FSSP powstawało w czasach „wielkiej próby dla Kościoła”. Podkreślił, że jego założyciele zwrócili się do Jana Pawła II o możliwość odprawiania tradycyjnej liturgii „w duchu wielkiego posłuszeństwa i nadziei”. Głowa Kościoła zachęciła również członków Bractwa do kontynuowania misji pojednania wszystkich wiernych bez względu na ich wrażliwość, oraz do pracy nad tym, by „wszyscy byli nawzajem mile widziani w wyznawaniu tej samej wiary”.


Ojciec Święty udzielił bractwu Apostolskiego Błogosławieństwa i powierzył jego członków i wiernych wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny i św. Piotra.

 Za: www.pch24.pl

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!