Fundusz Wydawniczy Centrum Kultury i Tradycji

książki

Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 działa na rzecz ekspansji kultury polskiej i tradycji katolickiej we współczesnej rzeczywistości.

Jednym ze sposobów realizacji naszych celów jest działalność wydawnicza.

- CkiT jest wydawcą magazynu Nova et Vetera, w którym propagowana jest Tradycja katolicka i poruszane są zagadnienia ważne dla tożsamości i suwerenności Narodu polskiego. Koszt wydania i kolportażu jednego numeru wynosi blisko 10 tys zlp. Część tych kosztów ponoszą Czytelnicy, do których, na ich prośbę, jest on rozsyłany. Niestety, choć ci, którzy poczuwają się do wsparcia periodyku, wyróżniają się dobrą wolą, ofiarnością i wielkodusznością, stanowią mniejszość, a ich wspaniałomyślna pomoc pozwala na pokrycie tylko niewielkiej (ok.1/4) części kosztów związanych z wydawaniem Nova et Vetera. Chcemy, traktujemy to bowiem jako nasza misję, by pismo to docierało do księży, kleryków (rozsyłamy już do ponad 130 kleryków w seminariach w Polsce), do młodzieży na uniwersytetach i we wspólnotach religijnych, a także do innych ludzi. Jednakże nie będzie to możliwe bez wsparcia ze strony tych, którzy są stałymi Czytelnikami naszego pisma.

Wydajemy ważne dla naszej kultury książki:

Wkrótce ukaże się trzeci tom Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego bł abpa Antoniego Nowowiejskiego, kolejne wydanie „Mitów o Mszy Trydenckiej" x. Grzegorza Śniadocha, a jesienią bardzo ważna, głośna w świecie książka prof. Roberto de Mattei „Sobór Watykański II. Nieopowiedziana historia”.

W tej chwili trwają prace translatorskie nad tą ostatnią. Za same prawa autorskie do niej musieliśmy zapłacić włoskiemu wydawnictwu kilka tysięcy euro. Przy takich obciążeniach finansowych niewiele środków pozostaje na wsparcie kleryków i księży z tradycyjnych zgromadzeń.

Dlatego, aby sprostać ważnym zadaniom, których się podjęliśmy – uruchamiamy Fundusz Wydawniczy, a Państwa zapraszamy do wspierania naszej działalności wydawniczej. Nie jest ona nastawiona na komercję, tylko na kształtowanie kultury katolickiej i narodowej w polskim społeczeństwie. Dzięki zaangażowaniu każdego z Państwa i tylko dzięki niemu – możemy w tym działaniu być skuteczni. Ponieważ nie możemy liczyć na wsparcie państwowych instytucji, zwracamy się o pomoc do Polaków.

Prosimy o wsparcie Funduszu Wydawniczego Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683. Każdy, kto do końca lipca wpłaci na Fundusz Wydawniczy CkiT kwotę nie mniejszą niż 120 zlp – otrzyma trzy nasze publikacje w prezencie.

Każdy, kto do końca 2012 roku wpłaci na Fundusz Wydawniczy Kwotę nie mniejszą niż 480 zlp – otrzyma wszystkie nasze publikacje gratis!

Jednocześnie będziemy publikować listę Wspierających FW CkiT w kolejnych numerach Nova et Vetera i na naszej stronie internetowej.

Wpłat na Fundusz Wydawniczy można dokonywać na rachunek :

Centrum Kultury i Tradycji

ul. Powstańców 26/20

05-091 Ząbki

94 2490 0005 0000 4520 5605 1426

Z dopiskiem: Fundusz Wydawniczy (jeśli ktoś nie życzy sobie publikacji na liście Wspierających Fundusz – prosimy o dopisanie dodatkowo: „bez publikacji”). Bóg zapłać za pomoc w kształtowaniu katolickiej kultury! Każda wpłata to duża pomoc!

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!