Dwa listy

listy

Centrum Kultury i Tradycji otrzymuje, zarówno droga elektroniczną, jak i za pośrednictwem Poczty Polskiej sporo listów. Wszystkie są dla nas ważne, na wszystkie staramy się odpowiadać.

Dziś przytaczamy fragmenty dwóch z nich:

(…)Dziękuję za zaufanie i za to, że mogę systematycznie otrzymywać Nova et Vetera. Cieszę się, że mogę choć symbolicznie wspierać Wasze Centrum. Jestem już stara, mam blisko 90 lat, dlatego ze wzruszeniem patrzę, jak odradza się w naszym Kościele zdrowy duch. Niewiele jest takich organizacji jak Centrum Kultury i Tradycji, które się do tego przyczyniają dlatego odbywa się to powoli. Proszę Matkę Bożą, by nie zabrakło Wam sił i byście nie zniechęcali się niepowodzeniami. Łaska Boga i racja są po Waszej stronie. Nova et Vetera, które otrzymuję, przekazuję też młodszej ode mnie sąsiadce, a potem ks. Proboszczowi. On też widzi, że potrzeba dziś odnowy i powrotu do tradycji, a wy to robicie. Dziękuje za wspaniałe treści, które propagujecie, i za upominki, które raz po raz dostaję, zwłaszcza za ostatnią książkę, którą z wielkim zaciekawieniem czytam. Patrząc pod koniec życia na takie dzieła, jak Wasze, wiem, że to, czemu chciałam być wierna w życiu –przetrwa. (…) Dlatego z ogromną przykrością piszę ten list. W tym roku więcej niż w zwykle choruję. Ponieważ mieszkam sama (wieżowiec, VIII piętro) może zajść potrzeba pomocy drugiej osoby, którą będę musiała opłacić z tzw. dodatku pielęgnacyjnego. Czuje się tez coraz gorzej. Gdyby więc moje drobne sumy przestały przychodzić, będzie to znaczyło, że po prostu umarłam.

Dopóki jednak żyję, będę Was wspierać, bo wiem, że jesteście potrzebni Kościołowi i Polsce. Wiem też, jak ciężka jest praca nad zmianą myślenia, zwłaszcza, gdy kłamstwo wkorzeniło się tak głęboko. Pamiętam o was w codziennym Różańcu.

Szczęść Boże!

Krystyna z Gdyni

Kolejne fragmenty pochodzą z listu od kleryka jednego z seminariów w Polsce, adresata „Tradycyjnej Paczki”.

Laudetur Iesus Chrystus!

(…)

Składam serdeczne Bóg zapłać całemu Centrum za wspaniały prezent, jaki w tych dniach otrzymałem. Za waszym pośrednictwem dziękuje też tym, którzy Was wspierają, i razem możecie robić taką wspaniałą robotę.

Książki bardzo się przydadzą. W seminarium mamy wspaniałych profesorów, bogata bibliotekę, ale na pewne sprawy po prostu nie ma czasu i miejsca. Gdyby nie Wasze książki, gdyby nie lektura waszego magazynu [Nova et Vetera – red], który czytam od dwóch lat, gdyby nie kontakt z księżmi odprawiającymi tradycyjną Mszę św. o wielu waznych rzeczach po prostu bym nie wiedział, jak na przykład o tym, że tzw. Stara Msza nigdy nie została zakazana i że dziś tak prężnie rozwija się ruch wokół niej. U nas w seminarium raczej jest to temat tabu. Dzięki Nova et Vetera wiem, jak jest naprawdę.

Koledzy na początku śmiali się ze mnie i nie rozumieli, o czym do nich mówię. Dziś już trzech z nich chodzi, jeśli tylko może na Mszę trydencką i sprowadza sobie literaturę na temat Tradycji. To także zasługa Waszego pisma. Chce się rzec: „Chwała Panu!”

(…)

Może jeszcze dużo wody upłynie zanim Tradycja się odrodzi, może nie, może stanie się to szybciej, niż ktokolwiek z nas przypuszcza.. My w każdym razie codziennie trwamy na modlitwie za Was wszystkich w Centrum Kultury i Tradycji, i za tych, którzy pomagają prowadzić Wasze dzieło i wspomagają je finansowo.

(…)

kl Paweł, IV rok seminarium.

Dwa różne od siebie listy, od różnych osób. Oba jednak są olbrzymią zachętą do pracy i umocnieniem w pokonywaniu codziennych przeciwności. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przez swoją wielkoduszność pracę tę umożliwiają:

Dziś szczególne podziękowanie składamy na ręce:

Pana Piotra Borowika

Pana Janusza Dąbrowskiego

Pana Michała Stoppela

Pana Marka Kisłego

Pana Jakuba Kochana

Pana Jarosława Syrkiewicza

Pana Bartosza Gródeckiego

Pana Marka Modrzejewskiego

Pani Karoliny Wołącewicz

Pani Honoraty Trępczyńskiej

Pani Katarzyniy Walendowicz

Bóg zapłać!

Msze św. w miesiącu czerwcu w intencji naszych Dobrodziejów zostaną odprawione 15 i 17 czerwca o godz. 09.00.

Ci, którzy chcieliby dołączyć do ich Grona mogą wpłacać datki na nasz rachunek:

Centrum Kultury i Tradycji
ul. Powstańców 26/20
05-091 Ząbki
94 2490 0005 0000 4520 5605 1426
tytułem: „cele statutowe”

Bóg zapłać za każdy datek. Nawet najmniejsze wsparcie ma znaczenie!

 

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!