Akademia Tradycja i Przyszłość rozpoczęta!

Msza

Blisko sto osób wzięło udział w inauguracji Akademii Tradycja i Przyszłość, która odbyła się w sobotę, 13 października przy kościele oo. Redemptorystów na warszawskiej Woli. Inicjatywa warszawskiego Duszpasterstwa Wiernych Tradycji Łacińskiej i Centrum Kultury i Tradycji Wiedeń 1683 zgromadziła uczestników nie tylko z Warszawy i okolic, ale także z odległych zakątków Polski jak Bydgoszcz, Zamość, Poznań, Płock, Lublin czy Toruń.

Akademia Tradycja i Przyszłość rozpoczęła się w dniu szczególnym – dokładnie w 90 rocznicę ostatniego Objawienia Fatimskiego – Mszą świętą w tradycyjnym rycie, którą odprawił o. Krzysztof Stępowski CSsR. W pięknej oprawie liturgicznej, przy dźwiękach chorału gregoriańskiego, niektórzy uczestnicząc w Mszy trydenckiej po raz pierwszy, mogli powierzyć Bogu całe dzieło Akademii Tradycja i Przyszłość. W homilii Ojciec Krzysztof zwrócił uwagę, że Akademia, rozpoczęta w rocznice objawień fatmiskich, jest inicjatywa środowisk tradycji z okazji Roku Wiary. Ma być ona wysiłkiem w obronie przesz szpetotą, fałszem i rozmyciem pojęciowym

Nie będzie w tym przesady, jeśli stwierdzimy, że aula Oratorium przy kościele oo. Redemptorystów pękała w szwach. Mimo że sala do najmniejszych nie należy, wypełniona była niemal w całości. Zebranych słuchaczy powitał o. Krzysztof Stępowski CSsR, gospodarz miejsca oraz duszpasterz warszawskich tradycjonalistów, a także Arkadiusz Robaczewski, prezes Centrum Kultury i Tradycji. Zajęcia Akademii rozpoczęły się wykładem inauguracyjnym prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pan profesor z sobie właściwą swadą i poczuciem humoru, błyszcząc erudycją mówił o kulturze katolickiej we współczesnym świecie, płynięciu pod prąd i zagrożeniach jakie wokół czyhają na słabo ugruntowanych w wierze i niedokształconych katolików. Wskazał na przyczyny rewolucji kulturowej i obecne panowanie zakamuflowanego marksizmu w róznych dziedzinach życia - edukacji, polityce, sztuce. Przejawem neomarksizmu jest między innymi ideologia multi -kulti. Prof Ryba wyraził też nadzieję, że uczestnicy Akademii Tradycja i Przyszłość, po odbyciu kursu z najważniejszych dziedzin nauki, jak filozofia, historia, teologia, pedagogika, bez problemu będą umieli opierać się tym zagrożeniom.

Zajęcia z wprowadzenia do filozofii poprowadził Arkadiusz Robaczewski. Słuchacze Akademii mogli zapoznać się z zagadnieniami filozofii, które każdy świadomie przeżywający swoje życie człowiek znać powinien. Okazało się, że filozofia nie jest dziedziina nudną i odrerwaną od życia. Wykład okazał się na tyle interesujący, że czas na niego przewidziany dla wielu okazał się niewystarczający. Na szczęście kolejne zajęcia już za tydzień.

Ci, którzy jeszcze chcieliby się włączyć w Akademię Tradycja i Przyszłość, mogą to uczynić, przychodząc w najbliższą sobotę 20 października o godz. 9.45 do Oratorium w podwórzu kościoła św. Klemensa przy ul. Karolkowej w Warszawie, gdzie przed zajęciami można będzie się zapisać na bieżący semestr. Wcześniej, o godz. 9.00 w kościele zostanie odprawiona Msza święta w tradycyjnym rycie. Organizatorzy zapraszają serdecznie i zapewniają, że dla każdego znajdzie się miejsce.

Msza po dawnemu...

Tradycja zanegowana

Dekalog

Mszalik

Mity i prawda

Zamów Nova et Vetera

Nasze rekolekcje

rekolekcje

Libri Selecti

Libri Selecti

Summa liturgiae

O nas

Czas na przywrócić prawdziwego ducha łacińskiej cywilizacji i polskości! Koniec bierności, czas zatrzymać i odeprzeć wrogów Kościoła, cywilizacji i polskości! Czas się podnieść i wyjść odważnie naprzeciw wrogom…
Czytaj dalej >>>

Potrzebujemy pomocyNewsletter

Po zapisaniu się do Newslettera otrzymasz od nas 3 prezenty:
1) 15 tekstów liturgicznych, modlitw i pieśni (łac. i pol.)
2) encyklikę Piusa X "Pascendi dominici gregis"
3) encyklikę Benedykta XVI "Deus caritas est".

Czytelnia

Wyszukaj na stronie

Newsletter

To co najważniejsze prześlemy na Twój e-mail!